sobota, 31 października 2015

Nie chcę księcia

Książę jest przystojny i wszystkie księżniczki go pragną. Tylko oprócz prztstojnosci to książę niewiele ma do zaoferowania. Przyjemnie się na niego patrzy, problem w tym, że on sam też kocha na siebie patrzeć, poza tym zabiega o niego wiele dobrze urodzonych panien, więc pan książę nie musi nic robić żeby zdobyć damę swojego serca.  Podarki dla damy kupuje czerpiąc ze skarbca rodziców. Do jego obowiązków należy odpowiednia prezencja, więc czas spędza głównie na nadwornej siłowni i u nadwornego barbera oraz fryzjera. Ma on też swych kompanów, którzy wiernie towarzyszą mu w powyższych czynnościach, bo książę nie może się nudzić. Cała ta lista sprawia, że książęta raczej pozostawiam księżniczkom, w swoim towarzystwie będzie im najlepiej, kto wie, może nawet będą żyć długo i szczęśliwie. No ale jeśli nie książę to kto?

Może paź. Paź jest miły i uczynny. Będzie na każde Twoje zawołanie, w końcu od tego jest. To znów świetna partia dla księżniczek. Ogólnie to jest z niższej warstwy, więc jest przeszczęśliwy, że może przebywać w towarzystwie tak zacnej osoby. Nigdy nie podważy Twojego zdania, bo dobrze wie, ze może go to kosztować stratę stanowiska. Jest poczciwy i prostoduszny i nawet nie zauważy, że za bardzo wykorzystujesz tą jego prostoduszność. Będzie dozgonnie wdzięczny za każdy Twój gest dobroci względem niego. Paź to dobry chłopak, ale czasami sama dobroć to za mało.

Przyśpiewki mówią o królewnach, które pokochały grajka, może właśnie grajek był by najlepszy. Grajek jest przystojny i czarujący. Potrafi sprawić, że nawet zwykła chłopka czuje się w jego towarzystwie jak dama. Problem z nim jest taki, że on pojawia się i znika. Podróżuje po innych królestwach śpiewając i grając i właśnie - zabawiając chłopki, damy, a nawet uwodząc piękne księżniczki. Podsumowując grajka, jest on idealną partią jeżeli szukasz chwili zapomnienia i możesz być pewna, ze ta chwilą będzie wspaniała i na długo zostanie w Twoich wspomnieniach.

Każda dama powinna mieć swojego rycerza, a rycerz damę swojego serca. Rycerz jest honorowy, damę kocha i szanuje, jest jej wierny i oddany. Niestety jego praca wymaga ciągłej gotowości do pójścia w bój w obronie królestwa. Dama wtedy z utęsknieniem musi na niego czekać, może być jednak pewna, że gdy już wróci, to wynagrodzi jej czas, kiedy musiała na niego czekać. Poza tym, za honor wybranki swojego serca rycerz jest gotowy oddać życie, więc biada temu, kto powie złe słowo na jej temat. Zalety: jest mężny i odważny, kocha bezgranicznie. Wady:często i długo go nie ma, możesz niechcący trafić na żołdaka w zbroi, żołdak od rycerza różni się tym, że wyruszając w bój szybko zapomina, ze zostawił czekającą damę i zaczyna życie hulaszczy.

Na koniec zostawiłam króla. Król jest roztropny i odpowiedzialny,w końcu na jego głowie jest całe królestwo. Królowa jest nie tylko królową jego królestwa, ale i jego serca, dlatego też ceni on sobie jej mądrość i mimo tego że to on podejmuje decyzje, ona jest jego najbardziej zaufanym doradcom i zawsze bierze on pod uwagę jej zdanie. Nawet jeśli kiedyś był księciem, to już dawno wyrósł z księciowania, bo sytuacja wymagała tego, żeby zmężnieć i zacząć podejmować decyzje. Jednak to musi być dobry i mądry król, bo wśród królów trafiają się źli tyrani, a na tych trzeba uważać. Poza tym sama też musisz udźwignąć rolę królowej, by żyć długo i szczęśliwe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz