środa, 17 lutego 2016

Miłość na Facebooku

Czy to miłość, czy tylko wszechobecny plastik? Sztuczne paznokcie, sztuczne rzęsy, doczepione włosy, napompowane usta i silikonowy biust. Mięśnie hodowane ma odżywkach, za ciasne spodnie. A to wszystko uchwycone telefonem, w odbiciu lustra w windzie. Opisane miłosnym wyznaniem. Albo informacją, ze właśnie idziemy na randkę.
Potem wpis na tablicy: 'kocham Cię', koniecznie zakończony dwukropkiem i gwiazdką. Na urodziny publiczne życzenia, żeby nasza miłość tak trwała, żebyś miał cierpliwość do mnie. Zdjęcie kwiatów od niego, zdjęcie sushi jedzonego z nim. Wypad w góry z nią. Znowu 'kocham Cię dwukropek gwiazdka' na tablicy.
To jest piękne, kiedy dwoje ludzi się kocha. Kiedy idąc widzisz parę, która się trzyma za ręce, kiedy siedzą na ławce w parku i patrzą się sobie w oczy. Kiedy widzisz jego w kolejce jak kupuje tampony i czekoladę. Małe gesty, ale prawdziwe i zachwycające. Nimi najlepiej wyraża się miłość, idąc  za rękę i pokazując, ze to jest moja wybranka, kobieta, z która mamy wspólne plany, mężczyzna, z którym chcę iść przez życie.
Swoje szczescie trzeba dzielic ze sobą. W swoim małym intymny świecie. Jeśli chcesz, żeby wszyscy usłyszeli, jak bardzo kochasz tą kobietę, to wykrzycz to pod jej oknem. A jeżeli chcesz powiedzieć jej kocham, to włóż jej pod poduszkę karteczkę, na której to napiszesz. Jecie wspólną kolację? Nie przerywajcie jej, żeby zrobic zdjęcie sałatce i pokazać wszystkim bliższym i dalszym znajomym, ze oto macie randkę. Cieszcie się chwila, która jest tylko dla Was, chyba o to chodzi w randkach. Twórzcie swoją przestrzeń, szanując siebie i ludzi wokół. Nie każdy chce uczestniczyć w wymianach czułości. Chcecie wrzucić wspólne zdjęcie z wesela, na którym byliście? Zróbcie to, pokażcie, ze jesteście piękni i zakochani, ale jeśli już chcecie tą miłość ubrać w wyznania, zróbcie to tylko między sobą. Stworzcie przestrzeń, która jest tylko Wasza i w niej wyznawajcie sobie miłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz